Güneşin Sofrasında - Nâzım ile Brecht
Bir Delinin Hatıra Defteri
Amerika Gösterimiz Basında
Yaşamaya Dair
İnsanlarım
Ben Bertolt Brecht
Bir Delinin Hatıra Defteri
Amerika Amerika Amerika Amerika Amerika Amerika Amerika Amerika Amerika
Geçtiğimiz hafta Dostlar Tiyatrosu büyük bir tehlike atlattı. Kadıköy Lisesinin Okul Aile Birliği "güvenlik gerekçesiyle" tiyatromuzun sözleşmesini tek taraflı iptal ederek Güneşin Sofrasında - Nazım ile Brecht gösterimlerini durdurdu. Bu olay üstüne Genco Erkal aşağıdaki basın açıklamasını yaptı.
Yoğun bir mücadelenin ardından yasak kararı kaldırıldı, oyunlar yeniden başladı. Aşağıda Genco Erkal'ın teşekkür mesajını bulacaksınız.Son oyunlar için program sayfasına tıklayın.

Ali Paşa Hanı’ndaki oyunlarına son vermek zorunda kalan Dostlar Tiyatrosu; yeni açıkhava tiyatrosunu yine özgün bir tarihî alanda, yeni bir oyunla açıyor. Bugün, İstanbul Kadıköy Lisesi’nin içinde bulunan tarihi Mahmut Muhtar Paşa Konağı, öteki adıyla Mermer Konak’ın bahçesi; Genco Erkal’ın uzun uğraşlar sonrasında açıkhava tiyatrosu olarak tekrar kullanıma açılıyor. Ünlü devlet adamı Gazi Ahmet Muhtar Paşa'nın oğlu Mahmut Muhtar Paşa’ya ait olan konak; yaz sezonunda Tülay Günal ve Genco Erkal’ın birlikte rol aldığı yeni tiyatro oyunu “Güneşin Sofrasında - Nâzım ile Brecht”e ev sahipliği yapacak.

Genco Erkal yeni oyununda 20. yüzyıl edebiyatının iki doruk noktasını, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht’i güneşin sofrasında bir araya getiriyor. İki ozan “Güneşin Sofrasında-Nâzım ile Brecht”te; iki yüz kişilik açıkhava tiyatrosunun tarihî ortamında keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustaların eserleriyle, izleyiciyi de bu sözlü-müzikli ziyafete davet ediyorlar.

Oyunun sayfası ve galerisi için tıklayın.

BASINDA YANKILAR
Milliyet Sanat- Seçkin SELVİ
Cumhuriyet - Ayşegül YÜKSEL
Taraf - Vecdi SAYAR
Evrensel - Metin BORAN
Sol - Serdar Nazım YÜCE
Açık Radyo'da söyleşi
Gülay Afşar'la Gece Gündüz
Posta - Yazgülü ALDOĞAN
Haber Türk - Ece SARUHAN
Gazete Kadıköy - Gökçe UYGUN


Bilgi için: bilgi@dostlartiyatrosu.com

Tiyatro Genel Müdürü Ahmet Kaya Tel: 0532 350 83 80